ההחלטות הפיננסיות והפנסיוניות שישפרו את העתיד שלך


קשה להאמין, אבל עוד שנה חלפה לה, ושנה חדשה כבר עומדת בפתח, והרי אין זמן טוב יותר מתחילת שנה להחליט החלטות ולערוך רשימות. זו לא תהיה רשימה של להתחיל לעשות כושר או לאכול בריא יותר, למרות שגם אלו נושאים חשובים, אלא רשימה של הנושאים שאנחנו במבטח סימון מבינים בהם הכי טוב. ביקשנו מהמומחים שלנו לרכז את הדברים שכדאי שתתחיל לעשות השנה, שיכולים לשפר את עתידך הפיננסי, ואלו ההמלצות שלהם:


 

1.״לעשות סדר״ בביטוחי הבריאות: ביטוח בריאות פרטי וביטוח סיעודי פרטי


אם אין לך ולמשפחתך ביטוחי בריאות פרטיים, זה הזמן לבחון את הנושא. אם נראה לך שמדובר בביטוחים יקרים שאתה לא יכול להרשות לעצמך, כדאי להעלות את הנושא בשיחה עם סוכן הביטוח מכיוון שיש מגוון אפשרויות להוזיל את הביטוחים על ידי בחירה רק בדברים שנראים לך קריטיים, או שילוב עם הביטוחים המשלימים וביטוחי השב״ן (שירותי בריאות נוספים) של קופות החולים.

  • ביטוח בריאות פרטי - לבחור רופא מנתח ובית חולים, לא לחכות חודשים בתור לבדיקות, טיפולים וניתוחים, לקבל מימון לתרופות שאינן בסל הבריאות- אלה רק חלק מהיתרונות שאתה מקבל כשיש לך ביטוח רפואי פרטי
  • ביטוח סיעודי פרטי - ביטוח סיעודי מממן טיפול סיעודי בבית או אשפוז סיעודי. אנחנו נוטים לחשוב שמצב סיעודי הוא משהו שנוגע רק לאנשים מבוגרים, אבל מצב סיעודי עלול לקרות בכל גיל, כתוצאה מתאונה או מחלה קשה. ההוצאות בגין מצב סיעודי גבוהות במיוחד וכמעט שאינן מכוסות על ידי מערכת הבריאות וקופות החולים בישראל. ביטוח סיעודי פרטי מספק לך ולמשפחתך מימון כלכלי במצב כזה

     

2.לוודא שביטוח החיים שלך מתאים לחיים שלך היום

 

גובה הכיסוי של ביטוח החיים תלוי בגיל ובהרכב התא המשפחתי – כשאתה צעיר ורווק ויש פחות אנשים שתלויים בך, אתה יכול להרשות לעצמך כיסוי נמוך יותר. ככל שיש יותר אנשים וילדים שתלויים בך, כדאי שהכיסוי יהיה גבוה יותר. בנוסף, גובה הכיסוי תלוי גם באורח החיים של המשפחה שאינך רוצה שייפגע אם חלילה יקרה לך משהו. המומחים שלנו ממליצים לבחון את הכיסוי בכל פעם שחל שינוי במצבך המשפחתי (התחתנת, נולד לך ילד וכדומה), ובנוסף אחת לתקופה. תחילת שנה זה בהחלט זמן טוב לבדוק זאת.

3.לבדוק את החסכונות הפנסיונים שלך


אנחנו יודעים שזה לא פשוט, במיוחד אם יש לך כמה סוגי חיסכון (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל..), ואם עברת כמה מקומות עבודה ויש לך חסכונות בחברות שונות. אז מה עושים? אתה יכול להיכנס לאזור האישי שלך  באתר מבטח סימון ולהתחיל בבדיקה. בנוסף, הסוכן האישי שלך במבטח סימון ישמח לשלוח לך מידע מרוכז על כל החסכונות הפנסיונים שברשותך (גם כאלה שלא מטופלים אצלנו), ואם תרצה גם הסבר מעמיק, אתה מוזמן לתאם פגישה איתו כבר עכשיו. 
 

4.לפתוח קרן השתלמות (או להגדיל את ההפקדות בקרן)


הימים בהם קרן השתלמות שמשה בעיקר לצרכי השתלמות מקצועית חלפו מהעולם (יחד עם האטארי, התקליטים ושידורי הטלטקס...) והיום מדובר בחיסכון משתלם במיוחד בזכות הטבות המס שניתנות לחוסכים. אם אתה עצמאי, או שכיר שלא נהנה מקרן השתלמות מהמעסיק, אתה יכול לפתוח קרן השתלמות באופן פרטי וליהנות מחיסכון משתלם. אם התמזל מזלך ואתה שכיר שנהנה מקרן השתלמות מהמעסיק, כדאי לוודא שאכן אתה נהנה ממקסימום ההטבות, ולבחון אפשרות להגדיל הפקדות באופן עצמאי.

5.לחסוך כסף למען העתיד ולהשקיע אותו באפיקי חיסכון או השקעה או שניהם


יש לנו מאמר שלם על זה שכדאי שתקרא, איך לחסוך כסף


 

זהו, עכשיו נותר לך רק להתחיל ולממש את ההחלטות. הסוכן האישי שלך במבטח סימון ישמח ללוות את התהליך ולסייע בכל מה שתצטרך. שנה טובה ומתוקה!

 

 

שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title