ביטוחי הבריאות והסיעוד מגינים עליך במקרים רבים. לכן חשוב להבין מה ההבדל בין הביטוחים השונים, האם כדאי להרחיב את הכיסוי הביטוחי ומתי כדאי לבטל אותו. אספנו עבורך את כל מה שחשוב לדעת בכדי להיות מכוסים ולא לשלם מעבר למה שצריך.

 
כדאי לחשוב על הבריאות כשהיא במיטבה - ולא בדיעבד רק כשמשהו חלילה קורה. כלל הברזל אומר שכיסוי אופטימלי הוא ביטוח בריאות רחב ככל הניתן יחד עם ביטוח סיעודי (כן, גם למי שצעיר וחזק..).

ישנם מספר גורמים דרכם ניתן להרחיב את הביטוח הבסיסי שלך: קופת חולים, סוכן ביטוח, הצטרפות לביטוח קבוצתי במקום העבודה (שלך או של בן/בת הזוג), הצטרפות לביטוח בארגון בו אתה חבר, או רכישת פוליסה ישירות דרך חברת הביטוח. חשוב לפרוט את סוגי הביטוחים שכבר יש לך על מנת להבין האם הכיסוי הנוכחי מספיק, איך ניתן להתאים אותו במדויק לצרכים שלך, ומה לעשות בכדי להימנע מכפילות ביטוחים.

מתחילים לעשות סדר

הצעד הראשון הוא לבדוק האם יש לך כפל ביטוחים בחברות ביטוח נוספות. אפשר לעשות זאת בקלות ובמהירות באתר הר הביטוח. במקביל, חשוב לשאול במקום העבודה האם המעסיק שלך או של בן/בת הזוג מעניק ביטוח בריאות קבוצתי או אישי, ומה הביטוח הזה כולל (ניתן לבקש הסבר דרך מחלקת משאבי אנוש). בהמשך, חשוב להבין מהו סוג הביטוח שיש לך בקופת החולים. האם יש לך ביטוח בסיסי או משלים? והאם המשלים באמת מעניק לך את מירב האפשרויות, יחד עם גמישות מקסימלית? אחרי הבירורים האלו תיווצר לך תמונה שלמה של הביטוחים שיש לך (או אין לך). בשלב זה כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בעל רישיון על מנת להבין האם הביטוחים האלו עונים על צרכייך העכשוויים והעתידיים.

ביטוחי בריאות

חוק ביטוח בריאות ממלכתי הוא מאפשר לכל אזרח ישראלי ביטוח בריאות בסיסי דרך קופות החולים. בנוסף, ניתן להוסיף לרובד זה שירותי בריאות נוספים (שב"ן) המכסים תחומים מעבר לסל הבריאות הבסיסי. חשוב לזכור שאפילו שירותי הבריאות המשלימים לא תמיד נותנים מענה מלא ומקיף למקרים רפואיים מורכבים. כדאי להרחיב את הכיסוי עם ביטוח בריאות פרטי, שמממן טיפולים מיוחדים, תרופות, בדיקות וניתוחים חיוניים אשר אינם נכללים בסל הבריאות בישראל או בשירותי הבריאות הנוספים (שב"ן) של קופות החולים. למשל, השתלת איברים, הטסה וטיפולים מיוחדים בחו"ל, ניתוחים בארץ, מימון ניתוחים בחו"ל, תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, שירותים אמבולטורים, שירותים משלימים, בדיקות מיוחדות, ועוד אלמנט שהופך לקריטי במקרה חירום - שליטה על התהליך הרפואי, קרי אפשרות לבחור את הרופא המנתח, אפשריות לבחירת בית חולים פרטי, קיצור זמני המתנה, ועוד.

ביטוח סיעודי

כיסוי ביטוחי לכל מקרה שלא יהיה הוא גורם מכריע באיכות החיים, במיוחד כשמדובר בביטוח סיעודי. ניתן להתחיל אותו בכל גיל, היות וככל שגיל המטופל צעיר יותר, כך התשלומים נמוכים יותר. ביטוח זה מעניק פיצוי חודשי קבוע למימון טיפול סיעודי בבית או במוסד, כאשר המבוטח הוא שבוחר את סכום הפיצוי החודשי, תקופת הפיצוי ואת תקופת ההמתנה. ההוצאות הנובעות ממצב סיעודי הן הוצאות גבוהות מאד אשר יכולות לפגוע במצב הכלכלי של כל המשפחה, ולכן כדאי מאד להיערך למקרה הקיצון הזה.
בניגוד למשתמע לעיתים, ביטוח סיעודי אינו מיועד רק לאנשים מבוגרים - אלא זהו ביטוח שרלוונטי לכל גיל. לצערנו גם ילדים עלולים להזדקק חלילה לטיפול רפואי וסיעודי, זמני או קבוע. ביטוח סיעודי מעניק למבוטחים ומשפחותיהם שקט נפשי.
 

מתי לבטל ביטוח

לעיתים קורה שיש כיסוי כפול לאדם אחד. למשל, ביטוח קבוצתי בעבודה שמכסה גם בני משפחה, יחד עם ביטוח קבוצתי שאתה חבר בו דרך בן/בת הזוג זה מבלבל, יקר שלא לצורך, ולא באמת יעיל. במקרים כאלו, כדאי בהחלט לבטל את אחד הביטוחים הכפולים, לחסוך כסף וכאב ראש.

מתי להרחיב ביטוח

במידה ואין לך ביטוח סיעודי, או שהביטוח המשלים לא באמת נותן לך מענה ברמה הגבוהה ביותר במקרה חירום (או אפילו במצבים רפואיים חיוביים, כמו הריון), כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח המומחה בתחום הבריאות על מנת לבנות חבילת ביטוח מותאמת ומורחבת לצרכיך לכל מקרה שלא יהיה.

מתחילים מהיום

אנחנו ממליצים להתחיל כבר היום בהבנת הביטוחים הקיימים או החסרים שלך, הרחבת ביטוחים מסוימים וצמצום אחרים. וכמובן, חשוב לשוחח עם איש מקצוע מוסמך שידע ללוות אותך ואת משפחתך בהרכבת כיסוי ביטוחי שעונה על הצרכים העכשוויים והעתידיים שלכם. במבטח סימון נשמח לעמוד לשירותך בבניית סל שירותי ביטוח המותאם לך ולבני משפחתך.
לפרטים נוספים וליצירת קשר ניתן למלא את הטופס משמאל.

 
שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title