מה זו קרן השלמות?

קרן השתלמות היא אפיק השקעה וחסכון לטווח בינוני, למשך זמן של שש שנים. קרן ההשתלמות מהווה עבור החוסכים בה אפשרויות חסכון למטרות שונות, כאשר הכספים הצבורים בה ניתנים למשיכה אך ורק בסכום הוני ולא כקצבה חודשית. אנשים רבים נוטים למשוך את הכספים הצבורים בה מיד בתום שש השנים, אך חשוב לדעת כי קרן ההשתלמות יכולה להוות גם חסכון משלים לגיל הפרישה  עם יתרון המובהק משיכת הכספים הצבורים בה, כחסכון פטור ממס.

קרן ההשתלמות מנוהלות על ידי בתי השקעות שונים, המציעים לעמיתים בקופות השונות, מגוון מסלולי השקעה בדרגות סיכון שונות. במעמד ההצטרפות לקרן השתלמות ניתן לבחור אחד מהם וניתן גם לבצע חלוקה פנימית של מספר מסלולים בתוך התכנית. סוגי המסלולים השונים מאפשרים לכל אחד מהעמיתים בקרן ההשתלמות למצוא בה את המסלול הנכון ביותר עבורם במעמד ההצטרפות.

 

קרן השתלמות לשכירים

בניגוד להפרשות המעסיק לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים המחויבות בחוק, קרן ההשתלמות אינה חובה מצד המעסיק והיא תלויה בהסכם ההעסקה האישי של העובד מול המעסיק. העובדה שקרן ההשתלמות היא אינה בגדר חובה מצד המעסיק, הופכת אותה למעין קפיצת מדרגה ושיפור תנאי ההעסקה של העובד. אחוזי ההפקדה החודשיים לקרן ההשתלמות עומדים על מקסימום 10% לחודש משכר הברוטו של העובד, כאשר היחס בין הפרשות המעסיק להפרשות העובד הן שליש מהעובד ושני שלישים מצד המעסיק. כספי החיסכון אשר נצברו בקרן השתלמות, יהיו נזילים למשיכה בתום שש שנים גם אם במהלך התקופה הופסקה עבודתך אצל המעסיק ולא הופקדו אליה יותר כספים.

 

ואם יש לי יותר מקרן השתלמות אחת אצל המעסיק?

עמיתים במעמד שכיר בקרן השתלמות אשר לאחר תקופה מסוימת נפתחה עבורם קרן השתלמות נוספת, יוכלו למשוך את הכספים שנצברו לזכותם בקרן ההשתלמות שהגיעה לוותק של שש שנים מיום ההפקדה הראשונה ולהמשיך לחסוך אל התכנית השנייה במקביל.

 

קרן השתלמות לעצמאיים

אם הנכם בעלי עסק עצמאי, המעוניינים ליהנות גם כן מיתרונות החיסכון בקרן השתלמות, ודאי תשמחו לשמוע שקרנות ההשתלמות מהוות אפיק חסכון והשקעה גם עבורכם. עמית בקרן השתלמות לעצמאיים רשאי להפקיד בה עד לתקרה של 7% מסך ההכנסות השנתיות של העסק, כאשר 4.5% מתוכם מוכרים לצורכי מס. הפקדה לקרן השתלמות כעצמאיים הנה השקעה מומלצת במיוחד, אך גם אותה צריך וכדאי לעשות בליווי מקצועי על מנת להימנע מהחלטות שגויות אשר עלולות לעלות לנו לא מעט כסף.

 

איך לבחור קרן השתלמות?

אם המעסיק החליט לפתוח עבורכם קרן השתלמות לשכירים, או שאתם עצמאיים המעוניינים לפתוח קרן השתלמות ראשונה או נוספת, יש צורך לבחון את התמונה כולה ולהתאים את התכנית ואת מסלולי ההשקעה שלה לצרכים שלכם.

בבואכם לקראת פתיחת קרן השתלמות, יש כמה פרמטרים שמומלץ לבדוק כגון גובה דמי הניהול החודשיים והשנתיים, התשואות שהניבה אותה התכנית ואותו המסלול ועוד.

על מנת לבצע את הבחירה הטובה והמקצועיתביותר עבור הכסף שלכם מומלץ להיוועץ עם סוכן ביטוח מומחה, השאירו פרטים בטופס שמשמאל ואנו ניצור קשר בהקדם ויחד נוכל לבחון את אפשרויות בבחירת קרן ההשתלמות המתאימה לכם ביותר.

 

שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title