טיפים לחיסכון ומגוון הצעות לחיסכון והשקעה


כולנו היינו שמחים אם היינו מצליחים לחסוך יותר כסף. כאנשים שמנסים להיות רציונליים, אנחנו מבינים שכדי ליהנות מחופש כלכלי בעתיד ולהגשים מטרות כמו קניית דירה למגורים או להשקעה, טיול גדול או לימודים, אנחנו צריכים לחסוך כסף. לצערנו, לא תמיד ההבנה הזו מובילה אותנו להתנהגות הנכונה. העולם מסביבנו מלא בפיתויים, אנחנו מוקפים פרסומות שמשכנעות אותנו לרכוש כמה שיותר, ויחד עם האשראי הנדיב והאפשרויות להלוואות, רובנו פשוט מבזבזים יותר מדי. לקראת השנה החדשה, אספנו עבורך כמה טיפים לחיסכון, יחד עם אפשרויות לחסוך ולהשקיע את הכסף, כך שהחיסכון ימשיך לגדול.

 

איך לחסוך כסף

 

1. להשוות מחירים

 

חשוב להשוות מחירים בכלל, אבל יש 3 מצבים שבהם זה עוד יותר חשוב:


א. שירותים עם תשלום חודשי כמו טלפון נייד, אינטרנט וטלוויזיה. בדיקה והשוואה אחת לשנה בין כל החברות יכולה לחסוך לכם מאות שקלים בשנה
ב. קניות חוזרות כמו קניות בסופר, תדלוק בתחנת דלק וכדומה – גם כאן, לפעמים בחירה בחנות כזו או אחרת, יכולה לחסוך לך הרבה כסף
ג. קניות חד-פעמיות יקרות במיוחד: מדירה ורכב ועד מוצרי חשמל – כגודל ההוצאה כך גודל החיסכון – גם אם הצלחת לחסוך רק 5% ממחירו של הרכב החדש, חסכת כמה אלפי שקלים

האינטרנט מאפשר שפע אתרים ואפשרויות בדיקה, כך שאפשר בזמן קצר יחסית לחסוך הרבה מאוד כסף.

2.לחשוב פעמיים לפני הרכישה


העלאת נושא הרכישה לדיון משפחתי, בדיקה מול חברים, ואפילו רק דחיה של הרכישה בחודש כדי לוודא שהמוצר או השירות באמת נחוצים לך, יכולים לחסוך לך המון כסף. ב״זהו זה!״ בפרק ״שידור חוקר״ אמרו את זה יפה: ״לא להתפתות לעסקאות בשטח. אחרת אתה אוכל אותה, אוכל אותה חזק ואוכל אותה בגדול״.

3.לוותר על הרכב ולנסוע באופניים או ללכת ברגל


כך תחסוך דלק, חנייה ובלאי של רכב ובמקביל גם תתרום לאיכות הסביבה. אם אתה יכול לוותר בכלל על רכב, או לפחות להסתפק ברכב אחד למשפחה – כבר חסכת אלפי שקלים בשנה. אם אתה מתגורר רחוק ממקום עבודתך, ישנן היום אפשרויות רבות של נסיעה בטרמפים, דרך אפליקציות כמו waze לדוגמה. אפשר גם לקחת טרמפיסטים ולחלוק איתם את עלות הנסיעה.

4.להמעיט רכישה בתשלומים


כרטיסי האשראי שזמינים לכולנו בארנק גורמים לנו לרכוש דברים שאנחנו לא באמת יכולים להרשות לעצמנו, על ידי חלוקה של התשלום ל-10, 20 או אפילו 36 חודשים. התשלומים האלה עולים לנו כסף, והכסף הזה מצטבר לסכום לא מבוטל במהלך השנה. בנוסף, אם תנסה לחיות במסגרת התקציב שיש לך, ככל הנראה תוותר על חלק מההוצאות שלא באמת חיוניות לך.

 

איפה להפקיד את הכסף

לחסוך בהוצאות זה הצעד הראשון בחיסכון, אבל אם רק נחסוך מבלי להפקיד את הכסף בתכניות חיסכון או בהשקעות, אנחנו עלולים לבזבז אותו על דברים אחרים. כדאי להחליט לחסוך בכל חודש סכום כלשהו בהתאם ליכולות, ולנסות להגדילו עם הזמן. תכנית ההשקעה או החיסכון שתבחר צריכה להתאים לצרכים שלך ושל משפחתך ולקחת בחשבון כמה חשוב לך שהכסף כן יהיה זמין עבורך בלי קנסות אם תחליט למשוך אותו מוקדם יותר.


 

1.פוליסות חיסכון של חברות הביטוח ובתי ההשקעות


אתה יכול להפקיד הפקדה חד פעמית או סכום חודשי קבוע לחיסכון. רוב חברות הביטוח הגדולות בישראל משווקות פוליסות חיסכון ומציעות מגוון מסלולי השקעות ברמות סיכון משתנות כך שתוכל לבחור את רמת הסיכון שמתאימה לך. תוכל בקלות לשנות את רמת הסיכון בעת הצורך, ולמשוך את הכסף מתי שתרצה.

 

2.תכנית חיסכון בבנק


הריבית הנמוכה במשק הישראלי הפכה את ההשקעות הללו לפחות אטרקטיביות, אך עדין זאת אפשרות נוחה ובסיכון נמוך יחסית. כמו כן, אם תרצה למשוך את הכסף לפני הזמן – תשלם קנס שעלול להפוך את התכנית לעוד פחות כדאית.

3.קרן נאמנות


קרן הנאמנות היא השקעה משותפת בניירות ערך. הקרן משקיעה במגוון ניירות ערך על פי מדיניות השקעות מפורסמת מראש, ואתה יכול לבחור מסלול השקעה לפי דרגת הסיכון שמתאימה לך, וליהנות מניהול רציף. תוכל למשוך את הכסף מתי שתרצה.

4.תיק השקעות מנוהל – נדרש סכום השקעה מינימלי


בניהול תיק השקעות מתאימים את התיק במיוחד עבורך, לאחר בחינת הצרכים שלך ואופי ההשקעה שאתה מחפש. שירותים אלה ניתנים על ידי בתי ההשקעות הפרטיים ונדרש סכום השקעה מינימלי (כ-300 אלף ₪). גם כאן הכסף נזיל ותוכל למשוך אותו מתי שתרצה.


 

5.השקעה בנדל"ן- רכישת דירה להשקעה


יכול להיות שהסכום שחסכת יחד עם הלוואת משכנתא יכול להספיק לרכישה של דירה להשקעה. כאן צריך לזכור שזה דורש עבודה מצדך מכיוון שמדובר בנכס שצריך לנהל ולהשכיר, וכמובן קיים סיכון של ירידת מחירי הנדל"ן. בדרך כלל מדובר בהשקעה לטווח ארוך.

שתהיה לכולנו שנה שבה נקנה מה שאנחנו באמת רוצים ונחסוך למען עתיד טוב יותר. שנה טובה!

 

שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title