1. יש לי ביטוח בקופת החולים – אין לי צורך בביטוח בריאות פרטי


לא נכון. ביטוחי הבריאות שמציעות קופות החולים מעניקים מענה חלקי לטיפולים רפואיים.
ביטוח בריאות פרטי  מקנה לך הגנה מרבית למצבים רפואיים מורכבים וקשים, שאינם כלולים בסל הבריאות של קופות החולים ובביטוחים המשלימים, דוגמת השתלת איברים, ניתוחים וטיפולים מיוחדים בחו"ל, תרופות שמחוץ לסל הבריאות, בדיקות הריון נוספות שאינן בסל הבריאות ועוד.

2. ביטוח בריאות פרטי הוא למבוגרים – ילדים וצעירים לא צריכים ביטוח בריאות

 

לא נכון. כולם, בכל גיל, בכל שלב בחיים, עלולים להזדקק לטיפול רפואי מורכב ויקר. בגיל צעיר המצב הרפואי בדרך כלל טוב, ולכן מאפשר רכישת ביטוח בריאות פרטי בעלות נמוכה יותר וללא החרגות בגין מצב רפואי לקוי, לפעמים אפילו ללא צורך בהצהרת בריאות.
אפשר להצטרף לביטוח בריאות פרטי בכל גיל.

3. ביטוח בריאות פרטי טוב רק למקרים בהם רוצים לבחור את הרופא המטפל

 

לא נכון. בחירת הרופא המטפל היא בהחלט יתרון משמעותי של ביטוח בריאות פרטי, אבל הביטוח יכול להכיל עוד המון כיסויים, בהתאם לתנאי הביטוח שבחרת: בחירת בית החולים, מועד הניתוח, מימון טיפולים, תרופות וניתוחים חיוניים אשר אינם נכללים בסל הבריאות בישראל, טיפולים בחו"ל ועוד.

4. אין מה למהר, אפשר להגיש תביעת ביטוח בריאות מתי שרוצים

 

לא נכון. כשקורה אירוע ביטוחי, כדאי להגיש תביעה בסמוך ואפילו לבקש אישור מקדים קודם ביצוע הטיפול הרפואי. הגשת תביעה באיחור עלולה לפגוע בזכויותיך, וזאת בהתאם לתנאי הביטוח שברשותך. פוליסות רפואיות מכילות חוק התיישנות של 3 שנים.

5. עם ביטוח בריאות אני יכול לקבל גם טיפולים של רפואה משלימה כמו דיקור, שיאצו וכדומה

 

נכון. ברוב ביטוחי הבריאות אפשר לבחור כיסוי לטיפולי רפואי משלימה, רק חשוב לוודא שהביטוח שלך אכן כולל זאת.שים לב: האמור בכתבה זו מהווה מידע מקצועי כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל רישיון.
כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לצלם ו/או להפיץ ו/או לעשות כל שימוש במידע ו/או כל חלק ממנו ללא רשות בכתב ומראש מאת מבטח סימון סוכנויות לביטוח.

רוצה לשמוע עוד?

שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
page url
page title